Wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny (samochodowy)

Jeśli zostali Państwo poszkodowani w kolizji lub wypadku samochodowym, mogą Państwo domagać się – w zależności od poniesionej szkody – odszkodowania (za uszkodzony samochód), zadośćuczynienia i renty (za uszczerbek na zdrowiu, np. za złamaną rękę), oraz innych należnych świadczeń (np. odszkodowanie za utracony zarobek).
Prawo do odszkodowania, zadośćuczynienia lub renty przysługuje wszystkim uczestnikom wypadków komunikacyjnych (kierowcy, pasażerom, rowerzystom, motocyklistom, pieszym), pod warunkiem, że nie zostali uznani za wyłączenie winnych spowodowania wypadku.
W zakresie wypadków samochodowych bardzo częstą praktyką jest zaniżanie przez firmy ubezpieczeniowe odszkodowania wypłacanego z tytułu uszkodzenia pojazdu. Osobom, którym zakład ubezpieczeń wypłacił już odszkodowanie na naprawę samochodu, oferujemy możliwość sprawdzenia czy odszkodowanie zostało wypłacone w odpowiedniej wysokości – dotyczy to każdej sprawy do trzech lat wstecz!
Przeszkody w dochodzeniu wyższej kwoty odszkodowania na naprawę samochodu nie stanowi okoliczność, że nie dysponują Państwo fakturami na naprawę pojazdu i zakupu części zamiennych lub też posiadane przez Państwa faktury opiewają na niższe kwoty. Wydatki te można udowodnić w inny sposób – np. metodą kosztorysową.
Mogą Państwo dochodzić wyższej kwoty odszkodowania za wypadek komunikacyjny również wtedy, gdy kwota odszkodowania jaką Państwo otrzymali wystarczyła aby doprowadzić samochód do stanu używalności. Wyższego odszkodowania można się domagać się nawet wówczas, gdy w ogóle nie dokonali Państwo uszkodzonych elementów. Prawo do odszkodowania nie zależy od tego, czy samochód został naprawiony, ani od tego w jaki sposób. 
Zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią w celu ustalenia, czy w Państwa przypadku ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie. Jeśli tak się stało, pomożemy Państwu wywalczyć dodatkowe pieniądze!

Zapraszamy Państwa do kontaktu pod numerem telefonu 509 291 181

Gwarantujemy bezpłatną analizę każdej sprawy.