Jakie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Sporą grupę klientów Kancelarii Defendum stanowią osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu. Takim osobom  – w określonych sytuacjach – należy się odszkodowanie (zadośćuczynienie). Podstawa wypłaty odszkodowania może być różna. W przypadku wypadku samochodowego podstawę do zapłaty zadośćuczynienia (odszkodowania) stanowi polisa OC sprawcy wypadku. W przypadku wypadku w rolnictwie lub wypadku w pracy odszkodowania można dochodzić z polisy OC rolnika lub ubezpieczenia OC pracodawcy.
Klienci zgłaszający się do naszej kancelarii często zadają pytanie jakie kwoty mogą otrzymać za doznany uszczerbek na zdrowiu. Na tak zadane pytanie nie ma jednak prostej odpowiedzi. Kwota odszkodowania (zadośćuczynienia) za doznany uszczerbek na zdrowiu różni się w zależności od rodzaju urazu, dolegliwości związanych z urazem, długości leczenia, wieku i stanu zdrowia osoby poszkodowanej itd.
Odwołując się do przypadków z jakimi do naszej kancelarii zgłaszają się osoby poszkodowane, można jednak przyjąć, że zadośćuczynienie (odszkodowanie) za złamaną rękę to najczęściej kwota od 10 tys. zł do 30 tys. zł. Takich samych kwot może oczekiwać osoba, która doznała złamania nogi – np. w wyniku poślizgnięcia  się na śliskim chodniku lub na podłodze w sklepie.
W przypadku innego częstego urazu, tj. urazu odcinka szyjnego kręgosłupa, kwota jakiej może domagać się osoba poszkodowana waha się od 1 tys. zł do nawet 6 tys. zł.
W każdym przypadku należy jednak pamiętać, że aby skutecznie domagać się odszkodowania i zadośćuczynienia za uszczerbek na zdrowiu należy zgromadzić dokumentację medyczną w celu udowodnienia urazu i jego skutków. Należy gromadzić również wszelkie rachunki dokumentujące koszty poniesione w związku z leczeniem.
Wszystkich poszkodowanych w wypadkach drogowych i innych zdarzeniach zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Nasi prawnicy bezpłatnie przeanalizują Państwa sprawę i oszacują kwotę należnego odszkodowania.
Kancelaria nie pobiera żadnych opłat wstępnych w związku z zawarciem umowy i reprezentowaniem Państwa przed zakładem ubezpieczeń i sądem. Wynagrodzenie kancelarii to prowizja od wywalczonych dla klienta kwot, która jest pobierana dopiero po wypłaceniu pieniędzy przez zakład ubezpieczeń !

Gorąco zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 509 291 181

Zadzwoń! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *